Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18887647 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Przemyślu

DYSKUSJA Z MELPOMENĄ W TLE

05-06-2016

9 maja w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbył się jubileusz 5-lecia spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki pod nazwą DYSKUSJA Z MELPOMENĄ W TLE. Podczas spotkania, w którym uczestniczył Maciej Waltoś dyrektor PBP przedstawiono prezentację, która ukazała najistotniejsze wydarzenia z pięcioletniej historii Klubu. Dyskutowano o sztuce Anny Janko „Rzeź lalek”. Dopełnieniem dyskusji była sceniczna realizacja dramatu – spektakl w reż. Anny Demczuk, wykonany przez aktorów Studenckiego Teatru Polonistów S.T.O.S. (Studia Teatralnej Ofensywy Studenckiej) z Rzeszowa. "Rzeź lalek" powstała w 1979 roku, nigdy nie została opublikowana. Swoją prapremierę miała w 1980 r. w Teatrze Współczesnym w Szczecinie (reż. A. Chrzanowski). Premiera przemyska groteski Anny Janko nadała tej sztuce współczesny wymiar, który wskazał równocześnie na uniwersalizm zawartych w niej tematów.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: