Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19948013 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Osieku Jasielskim

"EUGENIUSZ BODO –już taki jestem zimny drań"

15-12-2016

12 grudnia 2016r. członkowie DKK w Osieku Jasielskim postanowili podyskutować o książce Ryszarda Wolańskiego pt. „EUGENIUSZ BODO –już taki jestem zimny drań”. Przed miesiącem, podczas ostatniego spotkania, młodzież postanowiła przeczytać powieść biograficzną, po to, aby w przystępny, interesujący sposób poznać historię ciekawej postaci na tle pewnego okresu dziejowego. Zainspirowani telewizyjnym serialem wybraliśmy biografię znakomitego artysty scen polskich z okresu międzywojennego - Eugeniusza Bodo. Autor biografii bardzo skrupulatnie zbadał i przestawił historię artysty, wszyscy byliśmy zgodni do tego, że włożył bardzo dużo pracy, aby przedstawić czytelnikom jak najbardziej wnikliwą historię postaci. Mnóstwo reprodukcji fotografii, plakatów, dokumentów, życiorysów występujących w utworze bohaterów dowodzi, że historia Bodo staje się nam bliska. Młodych czytelników najbardziej wzruszyły i zaciekawiły losy wojenne aktora, przesłuchania przez NKWD, niszczenie człowieka przez bezduszny system władzy – bez konkretnych powodów, jedynie domysły, poszlaki, manipulacje. To wszystko doprowadziło do jego śmierci. Czytelnicy zastanawiali się też nad pytaniem: Czy Bodo był szczęśliwym człowiekiem? Analizowaliśmy jego życie prywatne – miłości spełnione i wymarzone, sukcesy zawodowe, dobre relacje z ukochaną matką, przyjaźń i wierność Sambo, sława i niespełnione plany… Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, po prostu życie ciekawe i burzliwe, jak wielu z nas. Pośród uwag na temat książki pojawiły się takie, że trudno się czyta, że dużo faktów, dat, że miejscami narracja nużąca, że niektóre fragmenty nieciekawe, ale ogólnie stwierdziliśmy: Warto czytać, warto było poznać historię Eugeniusza Bodo!

Zofia Ciomcia

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: