Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19948017 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Osieku Jasielskim

Spotkanie z Izabelą Sową

04-11-2016

Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki to efekt udanej współpracy Gimnazjum Integracyjnego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Osieku Jasielskim z Gminną Biblioteką Publiczną.

Comiesięczne spotkania z bohaterami książek są doskonałą okazją do wymiany zdań, rzeczowego argumentowania, rozwijania zainteresowań, budowania poczucia własnej wartości. 3 listopada 2016 r.miało miejsce szczególne wydarzenie – odwiedziła naszych czytelnikow i klubowiczów znana pisarka pani Izabela Sowa – autorka takich powieści jak „Smak świeżych malin”, Cierpkość wiśni”, „Zielone jabłuszko”. „Agrafka”. „Blanka”, „Azyl” i wielu innych. W swoich utworach przedstawia zwyczajne życie ludzi, którzy zmagają się z różnymi problemami. Inspirują ją zasłyszane historie, spotkani ludzie, ich przygody, wesołe i tragiczne zdarzenia, podróże. Pani Izabela opowiedziała czytelnikom i klubowiczom o początkach swojej pracy pisarskiej, o tym, co robić, aby zostać pisarzem, aby wydać książkę, która zainteresuje czytelników. Mówiła też o zasadach rządzących rynkiem wydawniczym i o planach na przyszłość. Zachęcała również do rozwijania swoich pasji, konsekwentnego dążenia do celu i uporu w spełnianiu marzeń. Klubowicze nawiązali z pisarką bardzo dobry kontakt, z uwagą słuchali ciekawych opowieści i zadawali jej wiele pytań dot. pracy, zainteresowań i życia. Pani Izabela Sowa okazała się sympatyczną, miłą i ciepłą osobą. Podsumowaniem spotkania było podarowanie autorce albumu o Osieku Jasielskim oraz wspólna pamiątkowa fotografia. Takie doświadczenia uczą, wychowują i pozostają w pamięci młodych ludzi na długi czas jako niezapomniane wspomnienie szkolnych lat.

 

Zofia Ciomcia

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: