Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18505433 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Osieku Jasielskim

Anna Herbich: "Dziewczyny z Syberii"

29-09-2016

28 września 2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Osieku Jasielskim, członkinie DKK rozmawiały o niezwykle trudnej i wzruszającej książce Anny Herbich „Dziewczyny z Syberii”. Książka jest zbiorem wspomnień kobiet, które przeżyły piekło zesłania w głąb Rosji. Głód, samotność, brak podstawowych warunków higieny i ogromna tęsknota, często pozbawiona nadziei na poprawę bądź zmianę położenia. Te dziewczyny były niezłomne, uparcie walczyły o przetrwanie każdego dnia. W tej nieludzkiej krainie próbują żyć- przeżywają święta, zakochują się , pracują ponad siły. Każdy rozdział książki to osobna opowieść wzbogacona zdjęciem bohaterki. Dziewczyny prowadzą narrację w sposób prosty, niewyszukanym językiem, dlatego są jeszcze bardziej prawdziwe, naturalne. Młode czytelniczki z wzruszeniem opowiadały kolejne historie, w które trudno było im uwierzyć. Czy tak naprawdę mogło być? Czy człowiek zdolny jest do takiego okrucieństwa? Czy można przeżyć piekło zsyłki i próbować jeszcze zwyczajnie żyć? Były pytania, próby odpowiedzi, dyskusje. Podsumowując, warto sięgać po tego typu pozycje, bo młodzież chce wiedzieć, chce pamiętać i trzeba im to ułatwiać, umożliwiać. Do klubu dołączają nowi gimnazjaliści, wciąż utrwalają nas w świadomości, że młodzież czyta i nie przestanie.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: