Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18503863 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Oleszycach

Magdalena Witkiewicz: "Ballada o ciotce Matyldzie"

24-08-2016

30 czrwca 2016 r. klubowiczki DKK skupiły się na powieści Magdaleny Witkiewicz "Ballada o ciotce Matyldzie". Ciepła i pełna humoru książka o sile kobiet, które potrafią walczyć o swoje szczęście. Historia o przyjaźni, która przychodzi niespodziewanie w miłość. Jest to powieść o tym, że jedni odchodzą, żeby zrobić miejsce innym ( śmierć ciotki Matyldy, a narodziny małej Matyldy, córki Joanny).Główną bohaterką jest Joanna siostrzenica Matyldy. Dla niej ciotka jest kimś na kim może polegać, po prostu najważniejsza. Matylda uznając, że na nią pora, postanawia umrzeć. Do Joanny ma nietypową prośbę, chce by dała swojej nowonarodzonej córeczce na imię Matylda. Po śmierci ciotki Joanna czuje się bardzo samotna. Mąż pracuje na morzu, ciągle go nie ma, a na dodatek ma kochankę. Jedyne wsparcie ma od Olusia i Przemcia, dwóch osiłków o złotych sercach, wspólników ciotki w prowadzeniu niezbyt chlubnego biznesu. Nad Joanną czuwa też z nieba ciotka, jednak o tym dziewczyna nie ma pojęcia. Powieść ta zapewnia czytelnikowi doskonały relaks, pobudza do śmiechu, poprawia humor. Podczas czytania każdy dobrze się bawi.

Ewa Kaczmarczyk

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: