Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18505832 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Nowej Sarzynie

Adam Boniecki: "Lepiej palić fajkę niż czarownice"

14-11-2016

  W kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się 10 listopada wzięło udział 11 osób. Tematem dyskusji był zbiór felietonów ks. Adama Bonieckiego „Lepiej palić fajkę niż czarownice..”. Autor jest katolickim prezbiterem. W latach 1999-2011 pełnił funkcję redaktora naczelnego „Tygodnika Powszechnego”.

   Książka to zbiór krótkich artykułów na bardzo różne tematy. Jest w niej mowa o dialogu wewnątrz Kościoła, ale i o tym, jak rozmawiać z inaczej myślącymi. O szacunku dla krzyża, o starości i naszej reakcji na odchodzenie bliskich. O listach biskupów i polskich antyklerykałach, o rozwiedzionych w Kościele, ale i współczesnej konsumpcji. To szansa, by uważniej wsłuchać się w to, co ma do powiedzenia ten nietuzinkowy ksiądz, który nie bulwersuje, a raczej zachęca do refleksji. Ksiażka zawiera również niezwykle ciekawe fotografie autora.

   Wszyscy klubowicze zgodnie docenili ks. Bonieckiego  za delikatność, wyważone sądy i ciepło oraz wielki szacunek dla innych poglądów i religii. Autor niewątpliwie jest erudytą. Pisze słusznie i prawdziwie, trafia w sedno. Może nie jest mistrzem małej formy, ale dobrze się go czyta. Dla niektórych uczestników dyskusji był to jednak powód do krytyki: właśnie ta zbytnia delikatność, czasem wręcz „ślizganie” się po temacie. W większości jednak uznano pozycję za godną polecenia do przeczytania z przyjemnością.

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: