Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18893597 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Nowej Sarzynie

Rafał Kosik: "Kuba i Amelia. Godzina duchów"

22-01-2016

We wtorek 12 stycznia odbyło się spotkanie Dziecięco-Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki.  Uczestniczyło w nim siedmioro uczniów klas czwartych i piątych szkoły podstawowej. Omawiana była książka Rafała Kosika „Kuba i Amelia: Godzina duchów”.

     Oto na nowe warszawskie osiedle sprowadzają się kolejni mieszkańcy. Jedenastoletni Kuba poznaje swoją rówieśniczkę Amelię, a zwykła przeprowadzka okazuje się początkiem niezwykłej przygody, w którą zamieszani będą: Kuba i Amelia, szalony naukowiec, legwan Franek, sąsiadka – pani Kożuszek, nadpobudliwy pies Imbir, pewna nierozgarnięta Celebrytka, Bardzo Ważny Dyrektor, nowa linia jogurtów, wybitnie postrzelona, złośliwa siostra Kuby i wybitnie inteligentny brat Amelii. No, i jeszcze... DUCHY. W nowoczesnym budynku zaczynają pojawiać się tajemnicze zjawy. Młodzież postanawia przyjrzeć się sprawie i odkryć, dlaczego duchy nawiedzają ich nowy dom. Dzieci muszą wykazać się naprawdę sporym sprytem, by ponaprawiać to, co zepsują dorośli…
   Tekst zawiera wiele przypisów tłumaczących co trudniejsze słowa. Książka przeznaczona jest dla czytelnika w wieku 10-13 lat, który lubi lekki humor, trochę zabawy, odrobinę kryminału.
   Odbyła się dyskusja na temat książki. Dzieci opowiadały co im się najbardziej podobało i co ich śmieszyło Szczególnie zabawna wydała im się scenka zapoznania Kuby z Amelią. Klubowicze poleciliby tę książkę rówieśnikom i chętnie przeczytaliby drugą część. Po omówieniu książki świetnie bawili się w kalambury. Rozpoznawali przedstawianych bohaterów książki „Kuba i Amelia” oraz tytuły innych znanym bajek.
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: