Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18505733 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Nosówce

Katarzyna Majgier: "Ula i urwisy"

16-05-2016

W tygodniu bibliotek, dzieci dyskutowały o książce Ula i urwisy. Tytułowa bohaterka uchodzi z miłą i dobrze wychowana dziewczynkę. Kiedy dowiaduje się od sąsiadki- pani Mili że przyjadą do niej urwisy dwaj niezbyt grzeczni chłopcy, postanawia pochować wszystkie zabawki w obawie przed zniszczeniem. Pakuje wszystko do worków, nawet swoje ulubione pluszaki - usypianki, z lekiem oczekując przyjazdu „urwisów”. Kiedy spotyka ich wkrótce obok swojej ulubionej kryjówki-krzaczków, okazuje się że to bliźniaki, bardzo sympatyczni chłopcy. Zapraszają ją do wspólnej gry w piłkę a później do mieszkania cioci Mili i pozwalają się bawić zdalnie sterowanym samochodem. Ula przełamuje się, również zaprasza kolegów do zabawy klockami, które są dla niej bardzo cenne a rodziców prosi aby znów jej wyjęli ulubione pluszaki-Lalę, Michasia i żółwika- bo przecież z nimi łatwiej zasnąć a Ula jest tylko dzieckiem! Ula zrozumiała kilka spraw, że nie warto być egoistą, bo to nie wzbudza sympatii, koniecznie trzeba się dzielić z innymi!

Na kolejne spotkanie zapraszamy już na początku czerwca a tematem dyskusji będzie książka pt. :”Lilka i spółka

Moderator DKK w Nosówce-Halina Kuleta

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: