Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19971223 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Nosówce

Agnieszka Tyszka : "Siostry Pancerne i pies"

14-12-2016

Siostry Pancerne i pies”- przedświąteczne spotkanie dziecięcego DKK w Nosówce

 

Cztery siostry: Georgonia, Hortensja, Jaśmina i Róża oraz ich pies –Paproć, były tematem dyskusji powieści Agnieszki Tyszki na spotkaniu 13 grudnia b.r. Oryginalne imiona kwiatowe zawdzięczają matce-zakręconej ekolożce, która nie używa w domu detergentów toteż wszelkie porządki odbywają się za pomocą octu oraz soli. Wszelkie zakupy żywnościowe muszą przejść dokładny test na składniki, które absolutnie muszą być zdrowe i nie zawierać żadnych szkodliwych substancji. Siostry są w różnym wieku: najmłodsza –Tesia (skrót od Hortensji)- ma swój własny świat w którym często przebywa, troszkę starsza Gienia-osóbka niezwykle zorganizowana której można pozazdrościć podzielnej uwagi; Jaśka, która przeżywa burzę hormonalną i musi używać korektora na niezbyt pięknie wyglądające pryszcze(niestety, korektor oraz wiele innych przedmiotów zjadł pies, który poważnie zachorował) i najstarsza Róża która już jest po okresie "wszystkiego na nie", teraz stara się pomagać mamie, i w domu, i w sprzątaniu, i w pilnowaniu młodszych sióstr, we wszystkim, co możliwe. Najstarsza z sióstr przejawia zdolności w projektowani i szyciu efektownych strojów co jest przedmiotem zazdrości koleżanek z liceum. W rodzinie Pancernych nie sposób się nudzić; bez przerwy dzieje się coś ciekawego. Wspomniane są również dwie oryginalne babcie, ukazane w nieco ironiczny sposób. Książkę warto przeczytać, chociażby dlatego że opowiedziana jest z ogromnym poczuciem humoru. Najbardziej wskazana jest dla gimnazjalistek .

 

Kolejne spotkanie odbędzie się już w styczniu 2017 r. a tematem spotkania będzie książka Barbary Kosmowskiej pt.: „Niezłe ziółko” Zapraszamy!

 

Oprac. H. Kuleta –moderator DKK w Nosówce

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: