Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18498974 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Nisku

Maria Nurowska: "Mój przyjaciel zdrajca"

13-07-2016

Dnia 7.07.2016 r. na spotkaniu DKK omawiano książkę Marii Nurowskiej pt.'' Mój przyjaciel zdrajca''. Książka omawia losy Ryszarda Kuklińskiego od młodych lat,kiedy to wstąpił do wojska ,aż do sytuacji, gdy został pułkownikiem Wojska Polskiego i dobrowolnie podjął się jako agent przekazywania- na zasadzie współpracy - tajnych dokumentów wojskowych Amerykanom. Po przecieku i ujawnieniu kto donosi Kukliński wraz z rodziną potajemnie wyjeżdża z Polski do USA i tam jest chroniony. Jednak i tam z biegiem czasu zostaje zdemaskowany- czytając o sobie artykuł w gazecie. Podczas pobytu w Ameryce ginie mu dwóch synów w nieznanych okolicznościach zabitych przez radzieckie SB. Książka opowiada też o hobby - żeglarstwie. Kukliński mówi,że chce być zapamiętany przez ludzi nie jako zdrajca lecz bohater,który poświęcił swoje życie w obronie Polski przed sowietami. Książka aktualna, na czasie, dobrze przyjęta przez klubowiczów.

Ewa Kiełb

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: