Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18251129 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Nisku

'Mężczyżni, którzy wstrząsnęli światem mody''

31-05-2016

Dnia 27.05.2016 r. klub dyskutował o książce pt.'' Mężczyżni, którzy wstrząsnęli światem mody'' Sebastiana Meyera-Stableya. Tematem książki są opisane historie osobiste i zawodowe dwunastu projektantów mody takich jak: Poiret, Patou, Dior, Cardin, Laurent , Lagerfeld i inni. Mężczyżni- twórcy mody szukają inspiracji dopasowują do swojego zawodu np. Worth szyje suknie i tworzy sezonowe kolekcje ponadto szyje dla cesarzowej Francji; Poiret szyje płaszcze i futra; Patou odzież sportową oraz umieszcza własny monodram na swoich strojach; Dior moda na przebrania; Laurent ubierał kobiety w męskim stylu, wprowadził smoking, styl safari, łączył kolory; Lagerfeld wygrywa konkurs na anonimowy i tym samym dostaje się do czołówki projektantów mody. Karl jest geniuszem,stylistą ożywia modę pret-a-porter, stosuje wzory graficzne w stylu art-deco, tworzy modę na teraz; Galliano- na początku wyśmiewany ze swoich pomysłów , które później zmieniają się. Powstają też butiki,które skupują kolekcje projektantów. Galliano wprowadza do mody skórę, ciemności, krucyfiksy, czerwień. Po skandalu w 2011 r. na tle rasistowskim zostaje wyrzucony ze świata mody. Domy mody powracają do powściągliwości i anonimowości projektantów. Książka przeznaczona dla zainteresowanych modą.

Ewa Kiełb

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: