Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18498883 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Nisku

"Opowieści z Narnii"

31-05-2016

19 maja spotkaliśmy się po raz pierwszy tego roku na Dyskusyjnym Klubie Książki. Nasze rozmowy dotyczyły książki i filmu pierwszej części „Opowieści z Narnii ”C.S. Lewisa. My ze względu na dużą objętość lektury skupiliśmy się na nieco uboższej w treść wersji, ale za to bogato ilustrowanej adaptacji pt. „Edmund i Biała Czarownica” Scoutt’a Driggsa. Zastanawialiśmy się na tym, co sprawia, że książka zapada tak głęboko w pamięć. Po pierwsze to nieprawdopodobna, fantastyczna, bajkowa przygoda, o której marzy każde dziecko. Na drugim miejscu wymienione były m.in.: wyraźnie zarysowany świat dobra i zła, przyjaźń, bohaterowie których można naprawdę mocno polubić. Ta część spotkania upłynęła nam w bardzo ciepłej atmosferze mimo, że przenieśliśmy się do zimnej Narnii słuchając przygód Edmunda i jego rodzeństwa. Nasi klubowicze lubią podróżować, poznawać nowe miejsca oraz dowiadywać się o nich różnych ciekawostek. Nasza biblioteka właśnie zakupiła książkę Zbigniewa Kołby „Znajdź mnie i kiedyś odwiedź”, która świetnie się wpisuje w zainteresowania naszych czytelników, dlatego postanowiliśmy zapoznać się z nią bliżej. Okazuje się, że zawiera ona opowiadanie oraz informacje o miejscowościach i dwuznaczności ich nazw. Lektura tej książki okazała się świetną zabawą połączoną z nauką. Dzieci na mapie szukały najśmieszniej brzmiących nazw, przy okazji zaznajamiając się z geografią.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: