Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18559293 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Nisku

Ulubione lektury

12-12-2016

18 listopada 2016 r. miało miejsce drugie spotkanie dziecięcego Dyskusyjnego Klubu Książki w nowym składzie. Jako, że dopiero poznawaliśmy i badaliśmy nasze zainteresowania literackie, postanowiliśmy się skupić na dobrze każdemu znanej polskiej klasyce. Okazało się, że najbardziej lubiani są: Julian Tuwim, Jan Brzechwa, Maria Konopnicka, Aleksander Fredro, Ignacy Krasicki. Poezje tych autorów czytane dzieciom wielokrotnie na dobranoc przez rodziców i dziadków sprawił , że te rymowane, wesołe i pouczające historyjki zapadły im głęboko w pamięć. Dziś kiedy czytaliśmy „Entliczek-pentliczek”, „Kokoszkę- smakoszkę”, „Żabę”, „Katar” Jan Brzechwy okazało się, że klubowicze znają na pamięć prawie całe wiersze. Są też takie jak „Paweł i Gaweł” Aleksandra Fredry czy „Okulary” Juliana Tuwima, które zawsze wywołują uśmiech na twarzach słuchaczy. Jednakże bezkonkurencyjna i ponadczasowa okazała się „Lokomotywa” Julian Tuwima, przy czytaniu której było dużo śmiechu i zabawy oraz wydawania przeróżnych śmiesznych dźwięków.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: