Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18887310 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Nagoszynie

Barbara Gawryluk: "Zuzanka z Pistacjowego Domu"

17-10-2016

24 czerwca 2016 r spotkali się Klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci działającego przy Bibliotece Publicznej w Nagoszynie, na którym omawiano książkę Barbary Gawryluk pt.,,Dziewczynka z Pistacjowego Domu”. Zuzanka to zwykła, ośmioletnia dziewczynka, która mieszka w Krakowie w pistacjowym domu. Jej mama jest bardzo zapracowana i często nie ma dla niej czasu. Tata Zuzi już z nimi nie mieszka, ma nową żonę i małego synka. Dziewczynka całe dnie spędza w towarzystwie swojej niani - Agnieszki, z którą uwielbia chodzić na spacery. Często też bawi się na podwórku z dwiema najlepszymi przyjaciółkami. Zuzka bardzo lubi zwierzęta. Ma jedno marzenie. Aby się spełniło musi przekonać mamę do kupna psa. Autorka powieści „Zuzanka z Pistacjowego Domu” zauważa współczesne zmiany w modelu rodziny i na przykładzie sytuacji z życia Zuzanki oraz innych bohaterów książki – jej rówieśników ukazuje je z punktu widzenia dziecka. Nie są to sytuacje łatwe ani dla dzieci, ani też dla ich rodziców, którzy na swój sposób starają się pogodzić wszystkie obowiązki. Nikt tu nie jest za nic osądzany (z wyjątkiem braku tolerancji wobec pewnego „innego” dziecka). Ukazane rodziny znają się wzajemnie i są sobie przychylne, wszak „Kraków to takie małe miasto”. Kraków i jego okolice stanowią tło wydarzeń. Miłośnicy tego miasta przejdą się z bohaterami książki po Rynku, Plantach, wejdą na kopiec Kościuszki i wieżę kościoła Mariackiego, odwiedzą skałki w okolicy Ojcowa. Te urocze wycieczki wpisują się w atmosferę dziecięcej opowieści Zuzanki. „Zuzanka z Pistacjowego Domu” ukazuje ważne problemy współczesnych rodzin, których już nie da się nie zauważyć lub usunąć, bo po prostu istnieją. Pokazując je, autorka oswaja z nimi, zmusza do refleksji, ale także wspiera tych, którzy być może gorzej sobie radzą w podobnych sytuacjach życiowych.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: