Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18528832 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Nagoszynie

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską – Zarembą

05-06-2016

Dnia 1 czerwca 2016 r w Bibliotece Publicznej w Nagoszynie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, który działa w przy Bibliotece Publicznej w Nagoszynie, odbyło się spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską – Zaremba, pisarką, dziennikarką, współautorką podręczników, laureatką wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in. Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego za książkę ,, Abecelki”.,,Bery, gangster i góra kłopotów” - została wyróżniona w konkursie Książka Roku oraz wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Jest również członkinią Zarządu Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Pani Małgorzata za swoją twórczość została wyróżniona w Konkursie Dziecięcy Bestseller Roku 2006, w kategorii Duży Dong oraz Mały Dong, od jury dziecięcego. W 2008 r. Pisanie dla dzieci rozpoczęła wiele lat temu od publikacji w piśmie dla najmłodszych – „Misiu”. Od tego czasu napisała wiele książek dla dzieci. Między innymi cykle o Okropnym Maciusiu, Filipku, detektywie Kefirku. W spotkaniu udział wzięli Pani Dyrektor GBP – Grażyna Pastuła, kl, I – z wychowawczynią Panią Urszulą Pazdan oraz kl. II – z wychowawczynią Panią Małgorzatą Mendel wraz członkami DKK. Autorka opowiadała dzieciom o swoich książkach, skąd bierze pomysły, czytała zabawne fragmenty, w których bohaterem był znany wszystkim dzieciom „niesforny Filipek”. Dziecięcy humor płynący z opowiadania rozweselił czytelników. W chwilach przerwy dzieci ćwiczyły ciało i głowę, uczestnicząc w zabawie ruchowej i odgadując zagadki.

Poniedziałek lubi śpiewać,

Wtorek tańczyć,

Środę ziewać,

Czwartek obiadu nie znosi,

Piątek o dokładkę prosi,

Sobota sprząta od rana, pierze, gotuje

A niedziela późno wstaje i tylko próżnuje.

Pisarka dzieliła się ze wszystkimi swoim optymizmem. Niejednokrotnie zgromadzeni na spotkaniu uczniowie wybuchali śmiechem – słuchając o dziwnych i czasem nieprawdopodobnych przygodach bohaterów książek. Zachęcała wszystkich do czytania książek, gdyż słowo pisane, kształtuje wyobraźnię i wrażliwość. Jak sama twierdzi pisze po to, aby przynieść innym radość. Podczas spotkań Pani Małgosia wykazała się dużą cierpliwością i chętnie odpowiadała na wszystkie pytania zadawane przez dzieci i pochwaliła dzieci za zachowanie na spotkaniu, gdzie nie było problemu z dyscypliną. Spotkanie zakończyło się w bardzo miłej atmosferze oraz obietnicą dzieci, że sięgną po książki pani Małgorzaty. Dzieci były pod dużym wrażeniem pisarki i z pewnością książki Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby będą chętnie wypożyczane. Na zakończenie oczywiście autografy do książek oraz pamiątkowy wpis do kroniki biblioteki.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: