Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
23862788 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Mogielnicy

Cecelia Ahern: Sto imion"

10-02-2016

 Tym razem spotkanie DKK w Mogielnicy odbyło się wyjątkowo w środę,   3 lutego. Tym razem omawiałyśmy książkę C. Ahern pt. „Sto imion”. Zapewne wielu czytelników bardziej zna treść powieści tej właśnie autorki pt. „P.S. Kocham Cię” – powieści zekranizowanej w gwiazdorskiej obsadzie. W moim subiektywnym odczuciu problematyka „Sto imion” jest o wiele lepsza. Może nie aż tak romantyczna, ale podnosząca na duchu i wzruszająca.

     Katherine Logan, na którą wszyscy mówią Kitty, jest dziennikarką telewizyjną, ale udziela się też w czasopiśmie „Etcetera”. Niestety, Kitty kompletnie się pogubiła – podążając za sensacją popełniła poważny błąd niesłusznie oskarżając niewinnego człowieka o przestępstwo, rujnując jego rodzinę i karierę zawodową. Wybucha skandal, stacja telewizyjna musi zapłacić olbrzymie odszkodowanie a kariera „gwiazdy” legła w gruzach. Ostatnią szansą na powrót do zawodowego życia i odzyskanie szacunku dla samej siebie jest rozwiązanie zagadki listy stu nazwisk, którą otrzymała od Constance,  umierającej przyjaciółki i mentorki.
     Kitty zostaje bez pracy, bez przyjaciół, za to z listą stu tajemniczych nazwisk, z których żadne nie brzmi znajomo. Kim są ci ludzie i co takiego istotnego sobą reprezentują, że zasłużyli na uwagę jej zmarłej przyjaciółki? Czy tych ludzi coś łączy ze sobą? Jak zbieranie tych informacji wpłynie na samą Kitty?
     Podążając za listą stu nazwisk Kitty poznaje wyjątkowych ludzi i ich niezwykle losy. Ale przede wszystkim poznaje samą siebie i zmienia się. Przekonuję się, że każdy człowiek jest wyjątkowy, że każdy z nas ma do opowiedzenia swoją historię. Że każdy z nas jest tak samo interesujący, gdyż jesteśmy odbiciem swoich doświadczeń, umiejętności i uczuć. Że za każdym „tematem” stoi żywy człowiek, który ma coś do opowiedzenia i przekazania. Warto więc poświęcić kilka chwil, by go wysłuchać i poznać – nie powierzchownie, jak to na ogół czynimy, ale bliżej, intensywniej.
Kitty, o ile na początku wydaje się zadufaną i myślącą tylko o sobie panienką, z czasem staje się życzliwą istotą, która dzięki swoim działaniom i coraz większej szczerości, zyskuje w naszych oczach. Już nie myśli egoistycznie tylko o sobie,    o swojej karierze, myśli o zwykłych ludziach, ich dramatach, wyzwaniach, niespełnionej miłości, porażkach i wygranych. O ludziach z listy.  Książka porusza bardzo ważne kwestie w tematach życia – uczy jak patrzeć na ludzi z innej perspektywy. Ta powieść nie tylko wzrusza, ale i podnosi na duchu, pokazując, że dobro – choć niekiedy głęboko ukryte – jest w każdym z nas.
    „Sto imion” to powieść obyczajowa dla kobiet – wzruszająca do głębi   i wywołująca łzy radości – ostatnie rozdziały wręcz ściskają za serce. Jest to  opowieść z morałem i drugim dnem, którą czyta się świetnie i na długo pozostaje w naszej pamięci.
Kolejne spotkanie DKK odbędzie się we wtorek 1 marca 2016 roku o godz. 16:00, tematem dyskusji będzie książka Jacka Melchiora pt. „Regina zamyka drzwi”.
 
Irena Łuszczek – moderator DKK w Mogielnicy.
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: