Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18243864 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Mogielnicy

Brygida Grysiak: "Wybrałam życie"

11-01-2016

Wybrałam życie – rozmowy o książce Brygidy Grysiak w DKK w Mogielnicy

5 stycznia odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Mogielnicy. Tematem spotkania była książka Brygidy Grysiak pt. „Wybrałam życie” czyli aborcja to nie jest powód do dumy.
Już sam podtytuł sugeruje, że jest to zbiór niezwykłych reportaży o „matkach wszechmogących”, które nie zdecydowały się na aborcję. Które nie zadają sobie pytań: dlaczego ja?, dlaczego moje dziecko?, dlaczego nas to spotkało? W swoich wypowiedziach tłumaczą, że takie rzeczy się po prostu zdarzają, że jest w życiu człowieka taki moment, kiedy nagle wszystko się sypie, kiedy ogarnia go czarna rozpacz. Bohaterki, to Krystyna, Daria, Iza, Agnieszka, Małgorzata, Zofia, Ula, Jola, Anna, Katarzyna i Weronika. To kobiety jak każda z nas,  z różnym wykształceniem i statusem społecznym, szczęśliwe i połamane przez życie. Łączy je jedno, nie usunęły ciąży pomimo tego, że chciały to zrobić, że było do tego namawiane albo wręcz zmuszane, że nie widziały innego wyjścia. Mówią o tym, że życie to życie, że dziś są szczęśliwe że zawalczyły, że w sytuacjach ekstremalnie trudnych powiedziały swojemu dziecku „tak”. Każda z nich wzięła odpowiedzialność za nieplanowaną, niechcianą lub chorą istotkę. Książka wyraziście i sugestywnie pokazuje nam, iż każda kobieta powinna mieć wybór, powinna zachować godność – ale to przecież godności nie pozbawia nas kobiet niechciana ciąża, pozbawiają nas ludzie, czasem ludzie nam najbliżsi. Matka może wszystko i wbrew wszystkiemu i na przekor wszystkim tym, którzy mówią, że nie da rady. Dziecko zabierze trochę snu i nerwów, przemebluje życie, często postawi je na głowie, ale przytuli się i powie „kocham cię, mamo”. Nawet dziecko nieuleczalnie chore potrafi dać rodzicom wiele szczęścia i radości, takich wspomnień, za które dziękuje się Panu Bogu do końca życia
 
Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 3 lutego (środa) o godz. 16:00, a tematem będzie książka C. Ahern pt. „Sto imion”.
Irena Łuszczek
Moderator DKK
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: