Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18903996 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Lubeni

"Natalii 5", "Drugi przekręt Natalii"

05-04-2016

Powołany w lutym młodzieżowy DKK przy GBP w Lubeni spotkał się po raz pierwszy w środowe popołudnie – 23 marca 2016 r. Moderatorem klubu została dyr. GBP w Lubeni Alicja Warzybok. Na początku chęć przystąpienia do klubu zgłosiło 5 uczestniczek, ale na spotkanie przyszło osiem, co nas bardzo ucieszyło. To gimnazjalistki, wytrawne, długoletnie czytelniczki, które swoją wiedzą i dyskusją o literaturze mile mnie zaskoczyły. Same wyraziły chęć pisania relacji z przeczytanych lektur. Na spotkaniu dyskutowałyśmy o dwóch książkach młodej pisarki Olgi Rudnickiej „Natalii 5” i „Drugi przekręt Natalii”, którą będziemy gościć w bibliotece w maju dzięki uprzejmości p. Małgorzaty Augustyn – wojewódzkiej koordynatorki DKK przy WiMBP w Rzeszowie.

A oto odczucia jednej z klubowiczek Martyny Szypuła po przeczytaniu książek. Zagadkowa śmierć, czyli samobójstwo przez przypadek. Powieść „Natalii 5” autorstwa Olgi Rudnickiej to świetny kryminał i jednocześnie pierwszorzędna komedia. Książka ukazuje perypetie pięciu kobiet, które okazują się siostrami, jeden ojciec, ale pięć matek. Niespodziewana wiadomość zmienia życie bohaterek o 180 stopni. Zagadkowa śmierć ich ojca i ukryty testament. Zmarły tata pozostawił córkom wiele pytań, których nie można zostawić bez odpowiedzi. Kolejne zdarzenia i ciągłe kłamstwa sióstr Sucharskich tylko komplikują sprawę. To pełna humoru opowieść o relacjach w rodzinie i miłosnych problemach. Możemy też zauważyć pozytywne przemiany bohaterek pod wpływem nowo poznanych sióstr. Nie ukrywam na początku książka wydawała się bardzo chaotyczna i niezrozumiała. Jednak później akcja zaczęła się rozwijać i pojawiły się nowe wątki, które sprawiły, że fabuła nie przestawała trzymać w napięciu. Autorka używała codziennego, prostego języka, który całkowicie oddawał charakter postaci. Humorystyczne dialogi całkowicie dopełniły całość. Połączenie kryminału i komedii wyszło idealnie nadając utworowi oryginalności. Mimo początkowej nudy powieść stała się zaskakująco ciekawa. Uważam, że warto było ją przeczytać. Gorąco polecam! Każdy powód jest dobry, by zabić.

Książka „Drugi przekręt Natalii” to moje kolejne spotkanie z książkami autorstwa Olgi Rudnickiej. Kolejny kryminał na wesoło o dalszych losach sióstr Sucharskich. Tym razem sprawa nie dotyczy rodziny, ale dobrego kolegi ich ojca. Niezidentyfikowane zwłoki w mieszkaniu Zwady i te znalezione nad Wartą. Nie można do końca stwierdzić, do kogo należą. Kolejny spadek, kolejna zagadka do rozwiązania. Czy i tym razem siostrom uda się rozwiązać sprawę. Dowiesz się tego czytając książkę. W tej części pojawia się więcej wątków miłosnych. Jak zawsze nie brakuje humorystycznych sprzeczek naszych najukochańszych Natalii i ich wybranków. Wartka akcja, pełna humoru i zaskakujących zwrotów akcji tym razem towarzyszyła książce od początku. Jak zwykle prosty, współczesny język pisania zrozumiały w 100 %. Opowieść bardzo mi się podobała. Nie wiała nudą. Z niecierpliwością oczekuję na kolejne książki. Szczerze polecam! Klubowiczki zgadzają się z opinią wyrażoną o książkach koleżanki Martyny.

oprac. Alicja Warzybok Młodzieżowy DKK Lubenia

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: