Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18517561 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Lubeni

Maria Nurowska: "Wariatka z Komańczy"

29-09-2016

Za nami wrześniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem dyskusja o „Wariatce z Komańczy” - najnowszej książce docenianej polskiej pisarki Marii Nurowskiej. Autorka porusza problemy zawiłej, kobiecej natury. Opisana została tutaj historia malarki, która aby odetchnąć od gwaru wielkiego miasta, wyrusza w Bieszczady próbując odnaleźć tam sens życia. Los zsyła jej mężczyznę, który wkrótce staje się jej mężem. Razem przenoszą się do Kijowa, gdzie życie Marty – głównej bohaterki nabiera zupełnie innych kolorów. Maria Nurowska w swojej powieści porusza tematy kontrowersyjne i trudne. Molestowanie seksualne , wojna na Ukrainie, negatywnie nakreślone zachowanie Rosjan. Na brak zagadnień nie można narzekać i chwilami aż trudno uwierzyć, że to wszystko dzieje się w życiu jednej osoby. To powieść według nas dosyć specyficzna. Pojawia się sporo wątków, a każdy z nich dotyczy wyłącznie jednej osoby. Autorka ma bardzo charakterystyczny, mocny styl, dzięki któremu udało się jej wykreować nietuzinkową i wyraźną bohaterkę. Jeżeli ma ktoś ochotę na powieść o życiu, o poszukiwaniu szczęścia wzbogaconym licznymi upadkami to jest właśnie to – „Wariatka z Komańczy”. Jak zwykle omawiana lektura wywołała wiele, równie ważnych i wciągających tematów pobocznych. I jak zawsze książka posiadała swoje zwolenniczki i mniej zachwycone panie.

 

Wiesława Piekarz DKK Lubenia

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: