Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18528959 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Lubeni

Spotkanie z Joanną Jodełką

17-10-2016

W październikowe późne popołudnie gościłyśmy w naszej bibliotece Joannę Jodełkę. Miłośnicy lektur z dreszykiem mieli okazję osobiście poznać autorkę z Poznania. Pani Joanna przyjechała do Lubeni w towarzystwie Pani Małgosi Augustyn – wojewódzkiej koordynatorki DKK. To już kolejne spotkanie autorskie działającego przy lubeńskiej Bibliotece Publicznej „Dyskusyjnego Klubu Książki”. W wieczorze literackim brały też udział dziewczyny z DKK dla młodzieży - klubie powstałym w 2016 r. Pochodząca z Siedlec pisarka, absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, łączy w swych książkach elementy klasycznego kryminału z powieścią psychologiczną. Za swoją debiutancką powieść kryminalną Polichromia uhonorowana została Nagrodą Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej powieści sensacyjnej 2009 roku. Joanna Jodełka jest również autorką innych kryminałów m. in.: Grzechotka, Kamyk, Kryminalistka, Wariatka czy Ars Dragonia - książka dla młodzieży. Pisarka była zainteresowana tym, czy młodzież pisze. Przekonywała, że wszystko co robi się w życiu do czegoś się przydaje – tak jak w jej przypadku, studiowanie historii sztuki. Zachęcała do uczestnictwa w konkursach na najlepsze opowiadania i … do pisania, bo aktywność na tym polu może stać się ciekawym hobby. Pani Joanna opowiadała o sobie, karierze pisarskiej, a także wyczerpująco odpowiadała na pytania czytelniczek. Spotkanie zrealizowane zostało w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki, dofinansowane ze środków Instytutu Książki. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas i literacką ucztę.

 

Wiesława Piekarz - DKK Lubenia

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: