Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19971138 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Lubeni

"365 dni bez zapałek"

02-09-2016

W piątkowe popołudnie 26 sierpnia odbyło się kolejne spotkanie młodzieżowego DKK w Lubeni. Tym razem omawianym dziełem literackim była książka ,, 365 dni bez zapałek ‘’ Claire Dunn. Jest to reportaż o kobiecie, która postanowiła odmienić swoje życie i zamieszkać przez rok w australijskim buszu. Decydując się na ten krok Claire chciała zmierzyć się nie tylko z naturą, ale też z własnymi słabościami . Bohaterka przybywa do buszu latem, jest pełna optymizmu i ideałów, jednak wkrótce przychodzi jej się zmierzyć z pierwszymi trudnościami : budową schronienia, obroną przed insektami czy rozpaleniem ogniska – bez użycia zapałek. W buszu zagrożenie czyha na każdym kroku a dzień w dzień trzeba walczyć o wodę, ogień, jedzenie. Książka może nie każdej z Klubowiczek przypadła do gustu, jednak wszystkie uznały, że bohaterka była naprawdę wytrwała w dążeniu do celu jaki przed sobą postawiła, starała się wykorzystać ten czas najlepiej jak tylko mogła. Nawet pomimo piętrzących się trudności wytrwała w swoim postanowieniu do końca, nie poddała się. Czytając książkę ,,trzymałam za nią kciuki ‘’, chociaż bywały momenty w których sądziłam, że bohaterka nie podoła wyzwaniu jakie przed sobą postawiła. Książka ,,365 dni bez zapałek’’ tchnie specyficznym urokiem. Można dowiedzieć się z niej o tym jak być może kiedyś żyli nasi przodkowie. Prawie jednogłośnie uznałyśmy, że pewnie nie dałybyśmy rady przetrwać w takich warunkach jak Claire przez tak długi okres czasu. Po książkę warto sięgnąć, a czytając zastanowić się nad tym co tak naprawdę jest dla nas ważne w życiu. Miłym zaskoczeniem są zdjęcia zamieszczone w książce na których można zobaczyć bohaterkę podczas wykonywania codziennych czynności .

 

Paulina Baran Młodzieżowy DKK Lubenia

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: