Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18528601 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Lubaczowie

"Jak się ma twój ból?"

17-02-2016

"Jak się ma twój ból?” książka choć krótka, dość trudno się ją czyta. Wstęp depresyjny, już na początku poznajemy zakończenie. Autor pisze o ludziach po przejściach, analizuje ich środowiska i daje czytelnikowi możliwość psychoanalizy głównych bohaterów, których życiorysy są bardzo skomplikowane. Pokazuje „podstarzałego tępiciela szkodników”, który popełnia wiele zbrodni, ale kiedy ma targnąć się na własne życie tchórzy; wykorzystuje młodego człowieka, aby mu w tym pomógł. Z drugiej strony mogłoby się wydawać, że pomaga Bernardowi dając mu szansę zaistnienia, bycia w miejscach, w których nigdy nie był. Trudno ocenić czy relacje powstałe między bohaterami to chęć wzajemnej pomocy czy jednak wykorzystanie naiwności drugiego. Trzeba uważnie przeczytać książkę Garniera Pascala, aby wyłuskać z niej to, co najważniejsze i zauważyć, że wokół nas też żyją ludzie dotknięci podobnymi słabościami i ułomnościami. Książka warta przeczytania.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: