Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19970832 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Lubaczowie

"Lemingi : młodzi, wykształceni i z wielkich ośrodków”

31-03-2016

W dniu 30.03.2016 r. odbyło się kolejne spotkanie DKK, na którym omawiana była książka pt. „Lemingi : młodzi, wykształceni i z wielkich ośrodków”.

Książka jest zbiorem opowiadań, które w sposób przekolorowany i satyryczny przedstawiają nam świat ludzi młodych, wykształconych, zatrudnionych w dużych korporacjach.

Wzorem lemingów, które z narażeniem życia rzucają się w odmęty wzburzonej wody bohaterowie książki rzucają się w wir pracy w korporacjach. Z całych sił starają się dopasować do panujących tam zwyczajów, stylu mówienia oraz panującej mody. Pomimo dominacji zachowań korporacyjnych relacje z rodziną i przyjaciółmi są dla nich bardzo ważne.

Pomimo tego że książka jest satyrą to zabolało nas przedstawienie Podkarpacia jako regionu najbardziej zacofanego, mało rozwojowego i w ogóle z samymi „wąsatymi Januszami”, którzy biją żony kablami od żelazek.

Książka zdecydowanie nie przypadnie wszystkim do gustu ze względu na bardzo skomplikowany język. Opowiadane historie są bardzo zbliżone do siebie, co po pewnym czasie staje się nużące.

Moderator Elżbieta Jagodzińska

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: