Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18879254 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Lesku

Pasje teatralne....

01-12-2016

Teatralnych pasji ciąg dalszy...

 

Trzeci raz członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki przygotowali przedstawienie. Wiele dni prób i wspólnych spotkań zaowocowało sztuką pełną humoru, mocno osadzoną w polskiej historii. Tym razem była to sztuka Anny Ogrodowicz „Kobieta a sprawa polska”. Dwóch panów (Henryk Ciombor i Aleksander Żmuda) zastanawiało się, którą ze znanych Polek można nazwać prawdziwą Polką. Ich wybór oscylował pomiędzy Wandą córką Kraka, Rzepichą żoną Piasta, królową Boną, Heleną Modrzejewską, Marią Skłodowską-Curie, Hanką Ordonówną i innymi znanymi kobietami. W postacie historycznych bohaterek wcieliły się Anna Rettinger, Teodozja Wołoszyn, Halina Salik, Jadwiga Buksztel, Janina Biega, Maria Sanecka oraz Maria Cyrek. Dylematy dotyczące wyboru prawdziwej Polki i ukazanie ich na tle wydarzeń historycznych miały miejsce podczas VI Senioriady 19 listopada w Bieszczadzkim Domu Kultury. Widownia, najpierw bardzo nieśmiało, patrzyła na rozmowy panów i pojawiające się kobiety z przeszłości, potem coraz śmielej oklaskami witała pojawiającą się kolejną postać. Kończąca przedstawienie Hanka Ordonówna (Teodozja Wołoszyn) tak wciągnęła widownię, że wszyscy razem śpiewali słynną piosenkę „Miłość ci wszystko wybaczy”. Przygotowując sztukę dużo uwagi poświęcono znalezieniu odpowiednich strojów. Każda z pań włożyła wiele trudu, aby grana postać była ubrana odpowiednio do epoki, z której pochodziła. Jak widać na zdjęciach panie w strojach prezentowały się okazale! Nad całością przygotowań do występu czuwała Joanna Krawczyk. Mamy nadzieję, że zabawa w teatr będzie jeszcze trwała wiele sezonów.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: