Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18497808 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Krośnie

"Światowy człowiek czyta „ – spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską

27-09-2016

20 września 2016 roku w Filii nr Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie, przy ul. Krakowskiej, z młodzieżą ze SP nr 3 i 10 oraz klubowiczami Dyskusyjnego Klubu Książki „Wtajemniczeni”, spotkała się Barbara Kosmowska. Pisarka i poetka, absolwentka polonistyki. Debiutowała jako licealistka, w latach osiemdziesiątych zdobywała liczne nagrody w konkursach poetyckich. Jej pierwsza powieść –„Głodna kotka” - trafiła do księgarń w 2000 roku. Jest autorką książek dla młodzieży i dorosłych. Za „Bubę”, „Pozłacaną rybkę” czy „Teren prywatny” otrzymała szereg nagród. W bardzo miły i sympatyczny sposób rozpoczęła spotkanie w naszej bibliotece. Opowiedziała o sobie, o swojej pracy twórczej, o pomysłach na książki, o podróżach po Europie i Ameryce. Często podróżując metrem, obserwuje tamtejszych pasażerów. Żaden z nich nie trzyma w ręce telefonu, smartfonu, czy tabletu. Tam prawie każdy wyciąga książkę i czyta. To stało się modne i tak wypada, stąd określenie „… Światowy człowiek czyta”. Może warto przenieść tę modę również do Polski? W bardzo interesujący, humorystyczny sposób odpowiadała na całą serię pytań zadawanych przez dzieci. Wśród takich pytań, jak – ulubiony przedmiot w szkole, czy jeździ Pani na rowerze?, czy lubi Pani zbierać grzyby?, ulubiony smak lodów, były i takie- jak napisać dobrą książkę? Dowiedzieliśmy się, że trzeba być do tego przygotowanym i mieć ważny temat, o którym chcemy pisać. A tworząc, cały czas należy myśleć o tych, którzy będą ją czytać. Autorka podkreśliła, jak ważne jest szanowanie potencjalnego czytelnika swoich książek. Barbara Kosmowska starała się dobrze poznać problemy współczesnej młodzieży, jej sytuację w domu i w szkole, pewnie dlatego tematy poruszane w jej książkach są tak aktualne i swojskie. Poczucie samotności, strata bliskiego człowieka czy niechciana ciąża są autentycznie zobrazowane w książkach „Sezon na zielone kasztany”, „Niechciana”, Pozłacana rybka”, i in. Zachęcamy do ich przeczytania. Autorka opowiedziała również o polskich pisarzach, których bardzo ceni i z którymi współpracuje : Pawle Beręsewiczu, Grzegorzu Kasdepke, i innych.  Żegnając się z młodzieżą zaprosiła wszystkich do siebie na Kaszuby, do przepięknego Bytowa. My, dziękując za wspaniałe spotkanie wręczyliśmy Pani Barbarze bibliotecznego „Cudaka” i zaprosiliśmy ją do następnych odwiedzin na Podkarpaciu.

 

Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki i Instytutu Książki.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: