Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19971125 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Kolbuszowej

Magdalena Parys: „Magik” - spotkanie DKK w plenerze

02-11-2016

 Niestety nie wszyscy klubowicze z kolbuszowskiego DKK mogli wziąć udział w lipcowym Literackim Woodstocku we Wrocławiu. Wyjeżdżając obiecaliśmy pozostającym, że spotkamy się w sierpniu i o wszystkim im opowiemy. Tak więc umówiliśmy się na wycieczkę rowerową na ścieżkę przyrodniczą „Białkówka”. Wzięliśmy ze sobą zdjęcia z Wrocławia, żeby choć trochę pokazać jak to wszystko wyglądało. A było co wspominać i o czym opowiadać. Ponadto, wypełniając „obowiązek” klubowiczów dyskutowaliśmy o przeczytanej, przeznaczonej na wakacje lekturze. Była nią powieść Magdaleny Parys „Magik”. Książkę trudno zaklasyfikować do konkretnego gatunku, bo to na poły thriller, sensacja, a także duża dawka historii. Książka dotyczy najnowszej historii Berlina i Europy Środkowo-Wschodniej. Wartka akcja, znane nam ze świata polityki i nie tylko postaci żyjące w naszych czasach, powodują, że czytelnik nie może się od niej oderwać. Akcja „Magika” rozgrywa się dwupłaszczyznowo. Autorka przedstawia komunistyczną przeszłość Berlina Wschodniego opisując bezwzględne akcje Stasi, która właściwie bez szczególnych powodów morduje niewinnych ludzi, przedstawia próby wolnościowe i demokratyczne obywateli komunistycznej Polski i NRD wplatając to wszystko w najnowszą historię miasta, tuż przed upadkiem muru, i tuż po jego rozbiórce. Książka warta przeczytania.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: