Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18497694 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Kolbuszowej

Kolbuszowscy Klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki na Literackim Woodstocku.

02-11-2016

 Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016 wraz z Instytutem Książki, chcąc uczcić 10-lecie istnienia programu Dyskusyjne Kluby Książki oraz uświetnić wydarzenia związane z kadencją Wrocławia jako Światowej Stolicy Książki UNESCO, przygotowali wielkie artystyczne wydarzenie, „Literacki Woodstock”, czyli ogólnopolski zlot członków i moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki, a także ludzi z nimi związanych. Zlot odbył się w dniach 27-31 lipca 2016 roku i był doskonałą okazją do integracji klubowiczów z całej Polski, ale też do kolejnych, niezapomnianych spotkań z literaturą i jej twórcami. Klubowicze DKK z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej też tam byli, reprezentując jeden z 84 Dyskusyjnych Klubów Książki działających na Podkarpaciu. Uczestniczyliśmy w spotkanich autorskich z pisarzami najchętniej czytanymi w naszych klubach: m.in. Jackiem Dehnelem, Witem Szostakiem, Sylwią Chutnik, Magdaleną Tulli, Barbarą Kosmowską, Joanną Fabicką, Michałem Rusinkiem, Grzegorzem Kasdepke, Anną Czerwińską-Rydel, Małgorzatą Gutowską-Adamczyk, Joanną Jodełką, Markiem Krajewskim, Marcinem Wrońskim, Elżbietą Kalinowską, Tomaszem Pindelem, Grażyną Jagielską, Anną Janko oraz Jackiem Hugo-Baderem i Wojciechem Jagielskim. W ramach tzw. „Niezbędnika moderatora” szkoliliśmy się podczas wykładów tematycznych, prelekcji i dyskusji poświęconych literaturze. W pierwszym dzieniu zlotu odbyła się także uroczysta Gala Dyskusyjnych Klubów Książki. Na scenie głównej moderatorzy z każdego województwa prezentowali swoje kluby, nagrodzono najbardziej poczytnych autorów, a wieczorem odbył się koncert Pablopavo i Ludziki. A wszystko odbywało się na terenie Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Gośćmi honorowymi tegorocznego zlotu byli pisarze hiszpańscy Rosa Montero i Ildefonso Falcones, a z Polski Olga Tokarczuk i Danuta Wałęsa. W sobotę na Wrocławskim Rynku wykonaliśmy po raz pierwszy przed publicznością Światowy Hymn Książki UNESCO. Było to wydarzenie historyczne. Muzyka skomponowana przez jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich kompozytorów – Jana Kanty Pawluśkiewicza, słowa wiersza „Włosek poety” napisanego przez Tadeusza Różewicza, kilkuset śpiewaków z całej Polski zrzeszonych w prestiżowym projekcie Singing Europe, ogromna scena, tysiąc krzeseł i… tysiąc gorących czytelniczych serc członków Dyskusyjnych Klubów Książki z całej Polski dzielnie towarzyszących zawodowym śpiewakom i orkiestrze. „Trzymajmy się razem!” – tymi słowami Olga Tokarczuk zakończyła drugi dzień Literackiego Woodstocku. W końcu pisarze bez czytelników nie mogliby istnieć. Jednak książka to nie tylko towar, który ma się sprzedać. „Język to nóż i widelec, którymi konsumujemy rzeczywistość” – powiedziała autorka. Idąc tym tropem, bez wahania możemy uznać, że Literacki Woodstock był prawdziwą ucztą. H.K.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: