Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19970839 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Kolbuszowej

Spotkanie z Michałem Rusinkiem

24-11-2016

17 listopada 2016 r Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej miała przyjemność gościć Michała Rusinka, pisarza książek dla dzieci i dorosłych, autora scenariuszy filmowych i radiowych, tekstów piosenek, tłumacza z języka angielskiego, autora felietonów o książkach i języku pojawiających się w prasie i telewizji. Michał Rusinek prowadzi Fundację Wisławy Szymborskiej, przez wiele lat pełnił funkcję sekretarza Noblistki. Pracuje na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, gdzie prowadzi wykłady z teorii literatury i retoryki.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji programu Instytutu Książki, Dyskusyjne Kluby Książki. Pisarz spotkał się z młodzieżą szkół średnich , klubowiczami DKK oraz czytelnikami biblioteki. Michał Rusinek przybliżył zebranym postać Wisławy Szymborskiej, szczególnie interesujące były te, nieznane wszystkim fakty i wydarzenia związane z okresem, kiedy poetka otrzymała nagrodę Nobla. Opowiadał, często w bardzo humorystyczny sposób anegdoty związane z życiem Noblistki, podkreślał jej niezwykłość osobowości. Jako, że poetka bardzo lubiła pisać limeryki, kilka z nich mieliśmy okazję usłyszeć w wykonaniu naszego gościa. Ponadto dowiedzieliśmy się o tym, jak powstawały słynne „wyklejanki” czyli collage poetki, o tym, że bardzo lubiła fotografować się przy znakach drogowych, że zbierała wycinki prasowe z tekstami, tytułami, które bardzo ją śmieszyły, o jej krakowskich mieszkaniach, podróżach . Wszystkie te opowieści poparte były zdjęciami, rysunkami, wycinkami z prasy zamieszczonymi w przygotowanej przez Michała Rusinka prezentacji multimedialnej. Uczestników spotkania interesowała nie tylko postać Noblistki, ale także postać naszego gościa. Tym bardziej, że w ostatnich tygodniach dużo czytelników zapoznało się z książką właśnie Michała Rusinka „Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej”. Intrygowała też ciekawość, jak to się stało, że autor zaczął pisać dla dzieci. Jak odnajduje się w ich świecie, zgoła innym niż świat literatury dla dorosłych. Pojawiło się mnóstwo pytań , na które pisarz cierpliwie odpowiadał. Otrzymaliśmy pamiątkowe wpisy do zakupionych książek. Chętni mogli zrobić sobie fotografię z pisarzem. Spotkanie to wielu osobom przypomniało sylwetkę naszej Noblistki, ale też stało się zachętą do sięgnięcia po książki Michała Rusinka.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: