Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19971016 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Kolbuszowej

Bibliotekarze, Klubowicze DKK i wolontariusze na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie

14-11-2016

Jak co roku, juz  od 20 lat, w Krakowie organizowane są Międzynarodowe Targi Książki. Jest to ogromna wielopłaszczyznowa impreza, otwarta dla szerokiej publiczności i w bardzo dobry sposób wpisująca się w realizowany od kilku lat program promocji czytelnictwa. W ciągu 4 dni wystawcy sprzedają swoje książki w wersji papierowej i elektronicznej. Zakupimy tu także wiele atrakcyjnych akcesoriów czytelniczych, a jeśli będziemy mieć szczęście, możemy nawet zdobyć fajny pamiątkowy gadżet typu torba z ciekawym mottem literackim, hasłem czytelniczym, kalendarz, zakładkę czy długopis. Wystawcy, co roku prześcigają się w pomysłach by uatrakcyjnić swoją ofertę, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Poza stoiskami poszczególnych wydawnictw, równolegle odbywają się spotkania z pisarzami, panele dyskusyjne, można spotkać także wielu celebrytów, którzy najczęściej zachęcają do kupna książek, a dochody przeznaczane są na cele charytatywne. Kolbuszowscy bibliotekarze wraz z klubowiczami DKK z biblioteki miejskiej i filii w Bukowcu, oraz nasi wolontariusze, w sobotę 29 października, wybrali się na Targi Książki w Krakowie. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Historycznego na Rynku Głównym. Spacerując między Sukiennicami, a Kościołem Mariackim, nie zdawaliśmy sobie sprawy, że pod nimi, na głębokości kilku metrów, znajduje się prawdziwy skarbiec wiedzy o przeszłości pradawnego grodu Kraka. Czekający na nas przewodnik w ciągu 90 min (szkoda, że tylko tyle) zabrał nas do Rynku Podziemnego. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii cyfrowych mieliśmy wrażenie, że uczestniczymy w życiu codziennym dawnego Krakowa. Po zwiedzeniu Muzeum wybraliśmy się na targi Książki odbywające się w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków. Dzięki pomocy kierującego ruchem policjanta i zaradności naszego kierowcy dojechaliśmy na parking, skąd pieszo doszliśmy do EXPO. Wśród ogromnych tłumów odwiedzających targi, napotykając na stoiskach wydawnictw znanych nam pisarzy poczuliśmy atmosferę wielkiego czytelniczego święta. Kupowaliśmy książki, staliśmy w kolejkach by otrzymać autografy i pamiątkowe wpisy pisarzy, czasem udało się nawet chwilę porozmawiać z autorem. Możemy się pochwalić wpisami: Marka Kamińskiego, Wojciecha Cejrowskiego, Katarzyny Bondy, Katarzyny Michalak, Małgorzaty Gutowskiej Adamczyk, Kazimierza Ludwińskiego, Krzysztofa Golonki, Andrzeja Pilipiuka, Martyny Wojciechowskiej, Remigiusza Mroza, Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, Magdaleny Tulli, Grzegorza Kasdepke, Marka Krajewskiego, Joanny Jodełki, Grażyny Jeromin-Gałuszka, Ojca Leona Knabita oraz wielu innych. Dla nas bibliotekarzy widok osób, które kupiły książkę i siadały gdzieś na uboczu, żeby poczytać, jest widokiem napawającym nadzieją, że z nami Polakami nie jest tak źle, że wyniki wszystkich sondaży, badań i opinii nie są tak całkiem miarodajne i prawdziwe. Skoro było nas tak wielu to znaczy, że czytamy.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: