Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18505570 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Kołaczycach

Majgull Axelsson: "Ja nie jestem Miriam"

30-12-2016

Grudniowe spotkanie klubu DKK, z książką Majgull Axelsson "Ja nie jestem Miriam", było dla nas prawdziwą "literacką ucztą".

 

Jest to historia Cyganki Mariki, która przez całe swoje życie ukrywała swoją prawdziwą tożsamość. Jako dziewczynka trafiła do obozu w Ravensbrück. Któregoś dnia zabrała sukienkę, zmarłej Żydówki Miriam i od tego momentu podawała się za nią. Tytułową bohaterkę poznajemy w dniu jej 85 urodzin. Książka to opowieść o jej traumatycznym życiu. Najpierw w obozie, gdzie w wyniku medycznych eksperymentów doktora Mengele, straciła brata. Następnie wyjazd do Szwecji. Gdyby jednak przyznała się to romskich korzeni, natychmiast zostałaby deportowana. Jej wielkiej tajemnicy nie znali nawet najbliżsi. Książka wstrząsnęła uczestnikami. Szczególnie okrucieństwo wojny, życia obozowego i nietolerancji na tle rasowym. Również wstrząsnęła osobista tragedia Miriam, której całe życie było przepełnione strachem i ukrywaniem tajemnicy. Uczestnicy zgodnie stwierdzili, że książkę warto było przeczytać!

 

Danuta Wójcik

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: