Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18503579 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Kłyżowie

Książka to piękno języka i wyobraźni – spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską

28-09-2016

23 września Biblioteka w Kłyżowie gościła Panią Barbarę Kosmowską, autorkę książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, laureatkę wielu konkursów literackich m.in. Dziennika polskiej Bridget Jones czy konkursu Uwierz w siłę wyobraźni. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu Dyskusyjnych Klubów Książki. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kłyżowie, młodzież z Dyskusyjnego Klubu Książki w Kłyżowie oraz uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Krzakach. Pani Barbara od samego początku nawiązała z uczestnikami spotkania bardzo ciepły i serdeczny kontakt. Rozmawiała z dziećmi m.in. na temat marzeń, o tym, że warto dążyć do ich realizacji. Duże znaczenie miało również to, że spotkanie miało formę rozmowy czytelników z pisarzem. Uczestnicy pytali o ulubioną książkę pisarki, o to skąd czerpie pomysły i czym się inspiruje w swojej pracy ale były również pytania osobiste np. czy ma zwierzątko i ile ma lat. Padły również pytania dotyczące twórczości literackiej i Pani Barbara opowiadała o swojej pierwszej książce napisanej dla młodzieży czyli o Bubie, o cyklu opowiadań Sezon na zielone kasztany, w których pisze o trudnych historiach życiowych oraz o swojej najnowszej książce Tru. Na pytanie jakie tematy porusza w swoich książkach pisarka odpowiedziała, że pisze m.in. o trudnych sytuacjach życiowych, o wydarzeniach na które nie mamy wpływu, o utarcie bliskiej osoby – ten temat poruszyła w swojej ulubionej książce Dziewczynka z parku. Padło również pytanie czy pisarka miałaby jakieś rady dla młodych i początkujących pisarzy. Pani Barbara udzieliła swoim potencjalnym konkurentom  kilku cennych wskazówek: musicie dużo pracować, pisać w szczególności o waszym otoczeniu oraz brać udział w różnego rodzaju konkursach literackich. Na zakończenie miłego spotkania Barbara Kosmowska otrzymała w podziękowaniu pamiątkowy upominek od czytelników oraz złożyła autografy w swoich książkach i na pamiątkowych kartach.

 

Justyna Marchut

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: