Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18874714 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Jodłowej

Spotkanie z Małgorzatą Gutowską - Adamczyk

31-05-2016

Dnia 18 maja 2016 r. w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Jodłowej gościła pani Małgorzatę Gutowską-Adamczyk, historyka sztuki, scenarzystkę filmową oraz autorkę takich tytułów jak „Kalendarze”, „13. Poprzeczna”, „220 linii” czy trylogia „Cukiernia pod amorem”. W spotkaniu udział wzięli członkowie DKK dla młodzieży oraz gimnazjaliści z ZS nr 1 wraz z nauczycielami. Pani Małgorzata opowiedziała o tym, skąd czerpie inspirację do swoich książek, jak przygotowuje się do ich tworzenia, na kim wzorowała swoje postacie, a także o samym pisaniu, które, jak się okazało, jest najmniej lubianym przez nią momentem. Przyznała, że w poszukiwaniu interesujących szczegółów sięga często do literatury źródłowej, historycznej. Opowiedziała czytelnikom o początkach swojej pisarskiej kariery z serialem „Tata, a Marcin powiedział ” do którego pisała scenariusze. Ponadto pisarka opowiadała o swojej rodzinie, drodze zawodowej i bohaterach swoich książek.

Spotkanie zorganizowano we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Rzeszowie w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki. Dofinansowano ze środków Instytutu Książki.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: