Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18885513 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Jodłowej

Marta Fox: "Zakochaj się mamo"

29-03-2016

Kolejne spotkanie DKK dla młodzieży odbyło się 21 marca 2016 r., na którym omawialiśmy książkę autorstwa Marty Fox „Zakochaj się mamo”. Kamil-jedyny chłopak wśród klubowiczów- tak pisze o tej książce:

Ostatnio w ramach DKK miałem okazję przeczytać książkę Marty Fox pt. „Zakochaj się mamo”. Jej główną bohaterką jest Sara, córka Jowity, która rozwiodła się z mężem. Nastoletnia Sara usiłuje znaleźć swojej mamie nową miłość, nie chce by była sama. Książka składa się z listów Sary do Tomasza, który był jej muzycznym idolem, ale którego osobiście nie znała. Książka jest bardzo ciekawa i skłania do refleksji, czym jest miłość, czy dwoje przypadkowych ludzi może ją „odnaleźć”. Podobało mi się przedstawienie całości jako prywatnych listów. Podsumowując, książka jest godna polecenia i zachęcam do przeczytania”.

/moderator Agnieszka Szewczyk

 

 

Marta Fox „Zakochaj się mamo”
 
            Nieszczęśliwy rodzic to nieszczęśliwe dziecko. Sara – główna bohaterka – doskonale wyczuwa pragnienia swojej mamy i chce dla niej tylko jednego – miłości.
            Książka Marty Fox pod tytułem „Zakochaj się mamo”ma dość nietypową formę. Jest bardzo współczesna, ponieważ maile to podstawowy sposób komunikacji. Historię Sary i jej mamy poznajemy właśnie na podstawie treści maili, które dziewczyna wysyła do pewnego muzyka – jej idola. Chociaż osobiście go nie zna, zwierza mu się ze swoich problemów, dzieli szczęśliwymi wydarzeniami i przeżyciami. Jej pisanie przypomina mi coś jak pisanie wydarzeń w pamiętniku, tyle że tutaj pojawia się konkretny adresat listów – ktoś kto jej wydaje się godny zaufania. Nie bardzo jednak rozumiem, dlaczego to robi, dlaczego zaufała i wybrała obcego człowieka i czy jest to dla niej i jej mamy dobre? Sara zwierza się obcej osobie, jednak naprawdę nie wie kto jest po drugiej stronie komputera.
Książka ukazuje dwa rodzaje miłości – bezgraniczną i szczerą. Sara wychowuje się bez ojca i nie do końca potrafi sobie z tym poradzić. To również przykład mądrej i rezolutnej dziewczyny, która szuka przede wszystkim tego co dobre i potrafi wyciągać wnioski ze swoich obserwacji. Mimo problemów, które ją spotykają, potrafi się cieszyć i dzielić radością z innymi.
            Książka porusza dużo trudnych tematów. Jest doskonała dla młodzieży ale również dla dorosłych – rodziców i na pewno stworzy wiele okazji do dyskusji.
 
 
 
 
/ Patrycja Janiga lat 14 – DKK dla młodzieży w Jodłowej/

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: