Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19971086 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Jaśle

Kinga Dębska: "Moje córki krowy"

24-11-2016

Życie na dwa głosy.

 

22 listopada spotkali się członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki Kopernikus Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. Rozmawiali o trudnej miłości, chorobie i relacjach rodzinnych omawiając książkę Kingi Dębskiej - Moje córki krowy. Marta i Kasia to siostry, które dzieli wszystko. Marta - aktorka, kobieta sukcesu, pod twardą skorupą kryje się wrażliwa i odpowiedzialna za rodzinę osoba. Kasia - nauczycielka, naiwna i emocjonalna kobieta bluszcz. Od najwcześniejszych lat zazdrosne o miłość i zainteresowanie rodziców. Ciężka choroba matki, a później ojca sprawiają, że muszą zjednoczyć siły w walce o zdrowie i opiekę nad nimi. Muszą nauczyć się współpracować i wzajemnie wspierać. Nie przypuszczają, że te tragiczne chwile zbliżą je do siebie i pozwolą na nowo odkryć siostrzaną miłość. Żale i kompleksy sióstr to efekt niesprawiedliwego traktowania ich przez rodziców, a zwłaszcza przez ojca, to spowodowało wzajemne żale i wypominanie - zauważyła pani Grażyna. Pani Helena uważa, że choroba jedynie wyostrza negatywne cechy, dlatego nie rozumiem rywalizacji sióstr o miłość ojca. Przecież on całe życie nikogo nie szanował. Zdaniem pani Haliny, problem jest ciekawy, ale bardzo powierzchownie opowiedziany. Czy wulgarny język w książce jest potrzebny? Czy naprawdę podkreśla problemy? A może zniechęca potencjalnych czytelników ? - zastanawiały się klubowiczki.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: