Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19970989 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Jaśle

Barbara Ciwoniuk: "Igor"

26-10-2016

Życie – to nie bajka

 

24 października 2016 r. w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie w ramach Fan Book Sobniów Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Na spotkaniu dyskutowano o książce Barbary Ciwoniuk „Igor”.

Od samego początku uwaga czytelnika skupia się na głównym bohaterze: Igorze Wilkowskim – wrażliwym i inteligentnym uczniu pierwszej klasy gimnazjum. Igor musi zmierzyć się z nie tylko ze swoją dysleksją , ale także z przemocą ze strony bandy Różyczki. Życie gimnazjalisty bywa trudne, ale gdy ma się przy sobie swoich przyjaciół : Selmę, Bzika, i Aleksa- to ze wszystkimi kłopotami można sobie poradzić. Jest to lektura pełna ciepła i humoru, osadzona we współczesnych realiach. Przedstawia środowisko rodzinne, szkolne i pozaszkolne bohatera oraz różne sytuacje z codziennego życia. Przy okazji omawiania książki wyjaśniliśmy czym jest dysleksja, poznaliśmy także niektórych słynnych dyslektyków (malarzy, ludzi filmu, polityki, pisarzy). Bardzo ważne w życiu małego dyslektyka jest wsparcie najbliższych i akceptacja rówieśników i ich przyjaźń. Najważniejszym przesłaniem powieści jest stwierdzenie, że bycie dyslektykiem nie umniejsza wartości człowieka, a często nawet wręcz przeciwnie, o czym miały okazje przekonać się nasze klubowiczki. Książkę przeczytałam szybko i z dużą przyjemnością – powiedziała klubowiczka Patrycja.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: