Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18497796 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Jarosławiu

„Woziłam arabskie księżniczki”

16-12-2016

 Dnia 13 grudnia 2016 roku w świątecznej scenerii i atmosferze odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jarosławiu. Przedmiotem dyskusji była książka Jayne Amelii Larson pt. „Woziłam arabskie księżniczki”. Autorka w sposób bardzo obiektywny opisała fakty z życia kobiet z Arabii Saudyjskiej, będąc osobistym szoferem księżniczek rodziny królewskiej po ulicach Los Angeles. Larson pokazała świat arabskich księżniczek, specyfikę arabskiej kultury i panujące różnice obyczajowe. Ich życie to złota klatka, one same są bierne i z rezygnacją przyjmują swój los. Książka plasuje się gdzieś pomiędzy literaturą faktu, powieścią obyczajową a reportażem. Warto po nią sięgnąć, choćby dlatego, aby przekonać się jakie miejsce ma kobieta w kulturze arabskiej. Polecamy!

 

Moderator DKK Barbara Reń

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: