Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18505889 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Jarosławiu

Anna Janko: Dziewczyna z zapałkami"

22-05-2016

W dniu 17 maja 2016 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jarosławiu odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Podczas spotkania omawiano książkę „Dziewczyna z zapałkami” Anny Janko - polskiej autorki, poetki, felietonistki nominowanej w 2001 roku do Nagrody Literackiej Nike za tomik poezji „Świetlisty cudzoziemiec”. „Dziewczyna z zapałkami” to debiut prozatorski autorki napisany w formie pamiętnika. Główną bohaterką powieści jest Hania, raczej - Ha, żona, matka dwójki dzieci, niespełniona poetka i miłośniczka literatury. Małżeństwo Ha przechodzi kryzys, jest pełne smutku i rozczarowań. Każda kobieta może odnaleźć w niej samą siebie. Bardzo osobista i odważna książka napisana piękną polszczyzną. Książka realistyczna, wciągająca, niekiedy tragiczna, skłaniająca do refleksji. Polecamy!

 

Moderator DKK Barbara Reń

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: