Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18552299 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Jarosławiu

Paweł Huelle: "Śpiewaj ogrody"

26-02-2016

 Podczas lutowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jarosławiu omawiano książkę Pawła Huelle pt. „Śpiewaj ogrody”. „Śpiewaj ogrody” to piękna powieść o świecie, w którym autor przedstawia przenikające się różne tradycje kulturowe i nacje społeczne: Niemców, Polaków i Kaszubów. Akcja powieści toczy się w Wolnym Mieście Gdańsku w okresie przedwojennym i wojny. Tytuł powieści „Śpiewaj ogrody” zaczerpnięty został z wiersza R.M. Rilkego. Jest to powieść wielowątkowa, przedstawiająca losy niemieckiego małżeństwa muzyków, Ernesta Teodora i jego żony Grety, którzy zamieszkują Gdańsk w okresie przedwojennym. Poznajemy historię przypadkowo odkrytego i niedokończonego rękopisu utworu Ryszarda Wagnera. Powieść jest swoistym traktatem o sztuce, kulturze, muzyce klasycznej z kryminalną zagadką oraz pięknym romansem w tle wojny. Książka wzrusza, fascynuje i pobudza do przemyśleń, godna polecenia.

Moderator DKK Barbara Reń

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: