Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18552453 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Jarosławiu

Majgull Axelsson: "Ja jestem Miriam"

29-01-2016

Dnia 19 stycznia 2016 roku  w Sali Multimedialnej Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych. Podczas spotkania omawiano książkę Majgull Axelsson pt. „Ja nie jestem Miriam”

 

Majgull Axelsson to jedna z najwybitniejszych pisarek szwedzkich. Autorka reportaży, felietonów i artykułów publicystycznych. Książki  jej przetłumaczono na ponad dwadzieścia języków i prawie wszystkie znalazły się na listach światowych bestsellerów.      Ja nie jestem Miriam” to powieść dramatyczna oparta na faktach. Ukazuje losy kobiet, które przeżyły koszmar II wojny światowej. Miriam zostaje zesłana do obozu koncentracyjnego, najpierw do Auschwitz a następnie do  Ravensbruck. Każdy dzień walczyła o przeżycie w obozowej rzeczywistości. Miriam jest Romką o imieniu Malika. Podczas  transportu zamienia sukienkę na ubranie zmarłej współwięźniarki Żydówki. Ma świadomość, że ukrywając swoje romskie pochodzenie ma większe szanse na przeżycie. Po wojnie mieszka w Szwecji. Całe życie ukrywa własne pochodzenie. Podczas swoich 85 urodzin wyznaje wnuczce prawdę o swej tożsamości.

Piękna powieść, pełna dramatu i emocji. Gorąco polecamy!

 

 

Moderator DKK

Barbara Reń

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: