Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19947662 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Grodzisku

Regina Brett: „Bóg nigdy nie mruga: 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu"

28-10-2016

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się 20 października inspirowane było książką Reginy Brett ,,Bóg nigdy nie mruga”.

 

Bóg nigdy nie mruga” to zbiór krótkich felietonów Reginy Brett, amerykańskiej dziennikarki. Autorka, laureatka wielu nagród, dwukrotnie nominowana do Pulitzera została doceniona i pokochana przede wszystkim przez miliony czytelników na całym świecie. Książka liczy pięćdziesiąt lekcji, których tematami są m.in.: miłość, Bóg, wiara, starość, choroba, ból, śmierć, szczęście, praca, nauka, rodzina… Zawierają one historie, rady, przemyślenia kobiety doświadczonej molestowaniem, wczesnym i samotnym macierzyństwem, alkoholizmem oraz chorobą nowotworową, a przede wszystkim zmaganiem z własnymi słabościami. Regina Brett swoje zapiski kieruje do każdego, kto podjął, tak jak ona, walkę z życiem i o życie. Pisarka wie, z racji swych doświadczeń, że szczęście zależy od nas samych. Od naszych wyborów i decyzji, które najczęściej nie są tak trudne, jak nam się wydawało. Radzi: „…przyjmij odpowiedzialność za własne szczęście, ponieważ jedyną osobą, która potrafi Cię uszczęśliwić jesteś ty sam. Skup swoje siły na tym, żeby stworzyć dla siebie życie, o jakim marzysz, zamiast czekać, aż ktoś poda ci je na talerzu (…). A wszystko zaczyna się od decyzji, żeby być szczęśliwy (…). Sam odpowiadasz za własne szczęście”. Brett wierzy w człowieka, w dobro, które jest w każdym i które sprawia, że to, co wydaje się niemożliwe, staje się możliwe. W tej książce można znaleźć inspirujące cytaty, np.: „Co człowiek myśli w swoim sercu - tym jest” lub „Bóg kocha nas dlatego że jest Bogiem. Nie za to, kim jesteśmy”, modlitwy, np. modlitwa do św. Franciszka z Asyżu, listy do zrobienia, np. pięćdziesiąt sposobów na uczczenie pięćdziesiątych urodzin, propozycje filmów do obejrzenia, np. ,,To wspaniałe życie”, „Skazani na Shawshank” i książek wartych przeczytania: „Historia pewnego ojca”, „Życie świadome celu”. Spośród pięćdziesięciu lekcji klubowiczki wybrały cztery, które je szczególnie zaciekawiły: • „Życie jest za krótkie, żeby tracić czas na nienawiść” (lekcja 3) • „Każdą tak zwaną katastrofę kwituj słowami: ”Czy za pięć lat to będzie miało jakieś znaczenie?” (lekcja 26) • „To nie twoja sprawa, co myślą o tobie inni” (lekcja 29) • „Życie nie jest przewiązane kokardką, ale i tak jest wspaniałym prezentem” (lekcja 50) „Bóg nigdy nie mruga” jest także dla tych, którzy chcą dowiedzieć się, jak nauczyć się żyć. Ten zbiór ma coś takiego, że każdy czytelnik sięgnie ponownie po tę książkę, by odkryć nowe znaczenia i odnaleźć samego siebie. Ta pełna delikatnego humoru i pogody ducha debiutancka pozycja Reginy Brett pt. „Bóg nigdy nie mruga” jest zdecydowanie godna polecenia, jak również- dwie kolejne z tej serii: „Jesteś cudem” i „Bóg zawsze znajdzie ci pracę”. Książki te mogą być doskonałym prezentem pod choinkę dla tych, na których nam zależy, niezależnie od wieku.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: