Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19947871 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Grodzisku

"Dziewczyna z pociągu"

25-05-2016

Czytelniczki DKK 19.05.2016 r. spotkały się, by razem podzielić się wrażeniami po przeczytaniu książki ,,Dziewczyna z pociągu”. Fabuła książki z początku dość nudna, wielowątkowa, ale gdy się przebrnie przez wspomnienia Rachel, ukazuje się czytelnikowi mroczniejsza strona jej życia. Bohaterka przez poważny problem z alkoholem traci pracę i rozpada się jej małżeństwo. Pomimo to codziennie dojeżdża do Londynu pociągiem. Podróż niby monotonna, ale Rachel zna na pamięć wszystkie przydrożne domy, a szczególnie ten, przy którym pociąg zatrzymuje się na dłużej. Podgląda sielankowe życie pięknej pary, nawet nadaje im imiona. Jest to miejsce szczególne, bo kiedyś tam mieszkała. Jedno zdarzenie, znika kobieta którą obserwowała Rachel. I właśnie wtedy bohaterka wraca w tamte miejsca aby wyjaśnić co się wydarzyło naprawdę bo dla policji jako alkoholiczka jest mało wiarygodna. Nie wie komu zaufać, co jest prawdą a co pijackimi urojeniami, ale co się stało ze śliczną Megan musi wyjaśnić. A przede wszystkim zmierzyć się ze strachem i własnymi wspomnieniami. Jak się okazuje mroczną przeszłość ma nie tylko ona. Książka dobra, pełna napięcia z zaskakującym zakończeniem godna polecenia na wakacje.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: