Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19970868 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Grodzisku

Ewa Barańska: "Szczęście urojone"

31-03-2016

Ewa Barańska, autorka „Szczęścia urojonego” z wykształcenia jest chemikiem i takim zawodem obdarzyła bohaterkę swojej powieści.

Gabriela to atrakcyjna i zaradna kobieta, uzdolniona pracownica wrocławskiej uczelni. Jest bezgranicznie zakochana w przystojnym, ale zdolnym do każdego łajdactwa mężu. Już w wieczór kawalerski Maks oznajmia zdumionym kolegom, że Gabi to „doskonały materiał na pierwszą żonę”, która pomoże mu „ustawić się w życiu”, a potem zostanie wymieniona na „młodszy model”.
Gabi zajęta pracą naukową, zajęciami ze studentami, pisaniem prac semestralnych i dyplomowej dla wiecznego studenta Maksa, prowadzeniem domu, nie zauważa, że mąż jest coraz mniej nią zainteresowany.
Nominalnie ukochany prowadzi firmę deweloperską, która okazuje się zasłoną dymną dla coraz większych przekrętów finansowych Max Budu.
Za sprawą jedynej przyjaciółki Grażyny, Gabriela dowiaduje się o oszustwach i zdradzie męża. Postanawia się zemścić na Maksie i jego, kochance, wykorzystując do tego usługi firmy hakerskiej. Kiedy powiadamia męża o planowanym rozwodzie, ten ma już gotowy scenariusz, przewidujący najpierw porwanie żony, potem jej śmierć, a następnie przejęcie jej tożsamości przez Roksanę, kochankę Maksa.
Roksana, podszywając się pod kompetencje naukowe Gabi zatrudni się w firmie, posiadającej patent cennej technologii, której kradzież zapewni Maksowi i jego kochance luksusową i beztroską finansowo przyszłość.
         Czy tak się faktycznie stanie?
         Czy Gabi wyrwie się z pułapki zastawionej przez męża i jego kochankę? 
         Dlaczego Gabriela nie słuchała rad rozsądnych i życzliwych jej ludzi?
         Czy łamanie prawa ( współpraca z hakerami ) wyjdzie Gabrieli na dobre?
         Na te i być może na inne pytania czytelnik znajdzie odpowiedź w najnowszej powieści Ewy Barańskiej pt. „Szczęście urojone” („skradziona tożsamość”).
 
 
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: