Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19924902 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Grodzisku

Hanna Kowalewska: "Tam, gdzie nie sięga już cień"

24-02-2016

Powieść Hanny Kowalewskiej przedstawia rodzinną historię obfitującą w tajemnice, miłości i zdrady, nienawiść i przebaczenie, zadośćuczynienie za krzywdę i zemstę.

         Na pierwszy plan wysuwają się wątki miłosne. Ale żadna z miłości nie jest szczęśliwa, wręcz przeciwnie. To toksyczne, niedobre uczucia będące źródłem cierpienia, upokorzenia, bólu zarówno kochanków, jak i ich rodzin. Problem tkwi w tym, że Monika, Anna, Tamara romansują z mężczyznami żonatymi lub związanymi z inną kobietą. ,,Nie jest mój ani twój. Tylko go sobie pożyczamy od innej kobiety…    Na trochę.” – wyjaśnia jedna z postaci.
         Akcja rozgrywa się w Jantarni, nadmorskiej miejscowości letniskowej, ale przedstawione postacie, tragiczne i zabawne sytuacje, problemy i pytania zna z własnego doświadczenia każdy z czytelników.
         Autorka realistycznie ukazała atmosferę niewielkiej miejscowości, gdzie właściwie wszyscy się znają i często wiedzą  o bliźnich więcej niż sami zainteresowani. Wielką zaletą jest bogata galeria żywo nakreślonych postaci, jakich nie brak w żadnym środowisku, a jednocześnie każda z nich to indywidualność wyróżniająca się spośród innych.
         Na uwagę zasługuje także język powieści, zarówno narracja, jak   i dialogi. Autorka sprawnie posługuje się słowem i doskonale indywidualizuje język przedstawionych bohaterów.
         Powieść Hanny Kowalewskiej budzi zainteresowanie od pierwszej do ostatniej strony. Duża w tym zasługa odpowiedniej kompozycji. Tajemnicze losy rodziny Krętów i Inki odsłaniane są stopniowo w kolejnych rozdziałach i wprawdzie nie na wszystkie pytania znajdziemy odpowiedź, ale może nie zawsze należy stawiać kropkę nad "i " ?
 
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: