Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19970622 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Grodzisku

Lauren Oliver: "Panika"

19-12-2016

Tytułowa „Panika” Lauren Oliver to gra organizowana corocznie -w małym, pogrążonym w marazmie miasteczku. Gra nielegalna, w której mogą brać udział absolwenci ostatniej klasy liceum. Gra, w której można stracić zdrowie, a nawet życie – takie przypadki już się zdarzały. Organizatorzy – nikt ich nie zna – wymyślają przez całe lato niebezpieczne, brutalne konkurencje i wydają się nieźle bawić cudzym kosztem. Chętnych jednak nie brakuje, bo zwycięzca otrzymuje wysoką nagrodę pieniężną. Dla jednych jest to szansa na wyjazd i dalszą naukę, dla innych na leczenie bliskich, jeszcze inni chcą sobie coś udowodnić. Jak zwykle w trakcie takiej rywalizacji, ujawniają się tak dobre, jak i złe strony charakterów. Nie wszyscy grają uczciwie. Wizja pieniędzy działa na wyobraźnię, wywołując chęć wygrania za wszelką cenę. Zawiązują się też sojusze, przyjaźnie, a nawet głębsze uczucia. Przygoda kończy się dla bohaterów szczęśliwie. W mojej opinii książka najbardziej zainteresowałaby młodych czytelników. Prosty język powoduje, że czyta się ją łatwo i szybko. Licealiści dokonują rzeczy, o które nigdy by siebie nie podejrzewali. Uczciwość i przyjaźń w końcu zwycięża. Akcja płynie wartko i trzyma w napięciu. Jednak dość łatwo można połączyć wątki, niektóre sytuacje są nieco zbyt oczywiste. Dość łatwo przewidzieć zakończenie. Pomysł dobry – wykonanie – moim zdaniem – mniej udane.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: