Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18517566 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Dębicy-Pustkowie

Agnieszki Taborska i Józef Wilkoń: "Rybak na dnie morza"

16-03-2016

15.03.2016 r. w bibliotece odbyło sie kolejne spotkanie DKK dzieci ,na którym rozmawialiśmy o książeczce Agnieszki Taborskiej i Józefa Wilkonia „Rybak na dnie morza „. Jest to nowa wersja bajki o rybaku i złotej rybce ..Tym razem rybak zostaje zamieniony w rybę z wąsami, by potem mógł opowiedzieć ludziom o morskiej głębinie. Wspólnie ze Złotą Rybka zwiedza dno oceanu .Płynie do Piaszczystego i Bagnistego dna ,zwiedza Dolina Profesorów ,gdzie mieszka Lśniąca Rybka , Śpiewak i Krab Pustelnik.Potem na Bursztynowym Dnie spotyka wojowniczego Organizatora i narzekającego Utyskiwacza.Dalej na Dnie pełnym Muszli spotyka Morskiego Węża, Wieloryba, Raka, Ośmiornicę, ale i zatopiony wrak statku czy ławicę śpiących rybek, budzących się tylko przy pełni księżyca. Zaproszono go na przyjęcie do Zapraszajki, na jego cześć przygotowano iście królewską paradę. Kiedy jednak parada się skończyła i wszyscy się rozpłynęli (sic!) w swoich kierunkach, Rybak zamarzył spełnić ostatnie życzenie Rybki i wrócić w ludzkiej postaci do domu. Do dziś opowiada ludziom, jak bardzo morskie dno różni się od naszych wyobrażeń. A nam po lekturze tej książki pozostaje jeszcze jedna zagwozdka: czy dno morza jest równie piękne, jak ilustracje pana Wilkonia? Książka bardzo się dzieciom podobała .

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: