Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19900827 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

 

DKK w Cieszanowie

W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie….

07-09-2016

W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie….

 

 

Jan Brzechwa w swoim wierszu miał na myśli niedalekie miasteczko na Roztoczu, do którego warto się wybrać. Powodów jest wiele, jednym z nich chociażby zobaczenie owianego sławą chrząszcza. Jednak nas jako czytelników zainteresowało coś jeszcze, a mianowicie Festiwal Stolica Języka Polskiego, który miał już swoją kolejną edycję w tym urokliwym miasteczku. Jest to wydarzenie na skalę ogólnopolską o charakterze kulturalnym. Nie mogło więc na nim zabraknąć członków Dyskusyjnego Klubu Książki z Cieszanowa. Dnia 3 sierpnia grono bibliotekarzy, klubowiczów oraz czytelników wybrało się w podróż do Szczebrzeszyna na literackie doznania. A była ich niezliczona ilość, bowiem Festiwal trwał cały tydzień także każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nas najbardziej interesowało spotkanie autorskie z Olga Tokarczuk- laureatką nagrody NIKE 2015 za „Księgi Jakubowe”. Na świeczniku znalazł się także Szczepan Twardoch oraz Jakub Kornhauser. Ponadto wzięliśmy udział w debacie na temat tego dlaczego powieści są coraz dłuższe? W przerwach był czas na zwiedzenie okolicy a także degustacje kuchni regionalnej. Była możliwość zakupu książek wraz z autografem, po który ustawiały się naprawdę długie kolejki. To była naprawdę podniebna uczta dla naszych umysłów.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: