Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19900487 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

 

DKK w Cieszanowie

Literacki Woodstock i nie tylko...

12-09-2016

Sam środek wakacji był dla członków DKK czasem obfitującym w kulturalne wydarzenia o skali ogólnopolskiej. Pierwszym z nich był trwający od 27- 31 lipca Literacki Woodstock- zlot z okazji 10- lecia istnienia Dyskusyjnych Klubów Książki w Polsce. Miejscem spotkania był Wrocław- Europejska Stolica Kultury 2016. Nie mogło tam zabraknąć prężnie działającego klubu z Cieszanowa- dlatego 4 przedstawicieli żądnych literackich wrażeń postawiło swoje stopy w dolnośląskim. Impreza skupiała grono wybitnych pisarzy, poetów, reportażystów tj. Olga Tokarczuk, Mariusz Szczygieł, Wojciech Jagielski, Małgorzata Gutowska- Adamczyk, Jacek Hugo-Bader i wielu innych. Byli również goście specjalni z zagranicy: Rosa Montero i Falcones Ildefonso. Uczestnicy mieli możliwość wzięcia w udziału w licznych spotkaniach autorskich, panelach dyskusyjnych, debatach, mogli zakupić książki ze specjalna dedykacją. W zamian za liczne atrakcje członkowie DKK mogli wspólnie podziękować śpiewem na wrocławskim rynku- po raz pierwszy zabrzmiał ŚWIATOWY HYMN KSIĄŻKI UNESCO. Wrocław jest daleko, a Literacki Woodstock trwał kilka dni przez co nie wszyscy członkowie naszego klubu mogli wziąć w nim udziału. Aby nie było im żal zorganizowaliśmy nieco bliższy wyjazd o równie ogólnopolskim zasięgu: Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie. 3 sierpnia bibliotekarze, klubowicze i chętni czytelnicy mieli okazję spotkania z Olgą Tokarczuk, Szczepanem Twardochem, Jakubem Kornhauserem. Ponadto wzięli udział w dyskusji: Dlaczego powieści są coraz dłuższe, a także mieli możliwość degustacji kuchni regionalnej. To właśnie minione wydarzenia były tematem do dyskusji na spotkaniu DKK w dniu 4.09. Klubowicze chcieli „na gorąco” podzielić się swoimi wrażeniami i powymieniać spostrzeżenia. Całość spotkania miała bardzo luźną i miłą atmosferę.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: