Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19900922 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

 

DKK w Cieszanowie

Wojciech Jagielski: "Wszystkiw wojny Lary"

03-08-2016

Wszystkie wojny Lary to tytuł książki omawianej na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w ostatni czwartek czerwca. Jest to reportaż Wojciecha Jagielskiego na temat konfliktów na Bliskim Wschodzie (Gruzji, Czeczeni oraz Syrii). Temat, który jest cały czas żywy i bolesny, ponieważ skutki wydarzeń docierają również do nas. Niezwykle dramatyczna i poruszająca opowieść ukazująca problemy XXI wieku. Autor najpierw wprowadza nas w rys historyczny konkretnych krajów i ich mieszkańców po to by czytelnik mógł mieć świadomość podłoża konfliktu. Wojciech Jagielski opisał te dramatyczne wydarzenia z punktu widzenia konkretnej osoby. Jest to główna bohaterka Lara- matka dwóch synów Szamila i Raszida, która pragnie dla nich lepszego życia niż sama miała. Chcąc uchronić ich przed destrukcyjnym działaniem wojny posyła ich za Zachód- do Europy. Mężczyźni nie odnajdują się w nowej rzeczywistości, przeraża ich obcość i duchowa pustka. Wciąga ich święta wojna, która nakazuje walkę o najwyższe wartości religijne islamu- zostają syryjskimi mudżahedinami. Matka za wszelką cenę pragnie ich ocalić, jednak ponosi klęskę…. Reportaż Jagielskiego to dramatyczny obraz ludzkości uwikłanej w wojnę, przed którą nie sposób uciec. Opowieść o bezsilności, cierpieniu i okrucieństwie wojny.

Kolejne spotkanie 4 sierpnia- omawiana będzie książka „Hotel Ritz” Tilar J. Mazzeo.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: