Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19900671 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

 

DKK w Cieszanowie

"Król kebabów i inne zdarzenia polsko-obce"

03-08-2016

Na spotkaniu DKK w dniu 19 maja omawialiśmy książkę, która porusza bardzo aktualny temat emigrantów w Polsce. „Król kebabów i inne zderzenia polsko- obce” to zbiór krótkich historii uchodźców, których losy splatają się z naszym krajem. Autorka Marta Mazuś pragnie przybliżyć czytelnikom historie konkretnych ludzi. Nie generalizuje- każda opowieść jest zupełnie nowym spojrzeniem oczami różnych narodowości: Chińczyków, Romów, Turków, Wietnamczyków, Gruzinów , Ukraińców. Przez większość z nich przebija smutek, gorycz i nostalgia, że kraj który wybrali na swoje schronienie nie spełnia ich oczekiwań. Książka pokazuje także negatywny stosunek Polaków do cudzoziemców, skrywaną ksenofobię, strach przed nieznanym. „Król kebabów…” pokazuje także pozytywny aspekt wielokulturowości przynoszący korzyści obu stronom. Ważne jest to aby czytelnik zastanowił się i zdął sobie sprawę z istniejącego aspektu, nie bał się nowości, zmian, które nieuchronnie ku nam zmierzają. Aby nie patrzeć na statystyki i ogół, ale na konkretnych ludzi, którzy mimo odmienności, różnic kulturowych są tacy sami jak my.

Na następnym spotkaniu w dniu 30 czerwca omawiana będzie książka Wojciecha Jagielskiego ”Wszystkie wojny Lary”

Moderator: Małgorzata Mizyn

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: