Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19900609 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

 

DKK w Cieszanowie

Dauglas Kennedy: "Ta chwila"

03-08-2016

„Ta chwila” Douglasa Kennedy była tematem do rozmów podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w dniu 31 marca 2016 r. Jest to powieść, która wzrusza, skłania do refleksji i nie ma typowego happy endu. Teraźniejszość splata się z przeszłością, która nie daje o sobie zapomnieć. Miłość stanowi tu jeden z głównych nurtów, ale nie jedyny. Tytułowa „chwila” ma miejsce w trudnych realiach istnienia muru berlińskiego. Ówczesna rzeczywistość zobrazowana jest z perspektywy osób znajdujących się po obu stronach „barykady”. Czytelnik może zauważyć różnice pomiędzy podzielonym przez system społeczeństwem. Mimo trudnych i smutnych okoliczności rodzi się uczucie, dla którego szarzyzna staje się tylko tłem. Nie jest to jednak długotrwałe- to właśnie chwila, którą trzeba przeżyć i wykorzystać, bo przeminie. Również główni bohaterowie przeżywają swoją piękną chwilę, która mimo tego, że pryska odciska po sobie piętno na resztę ich dni. Zakończenie pozostawia czytelnikowi niedosyt i żal, że historia nie potoczyła się inaczej. Jednak takie jest życie- utkane z wielu chwil, które naznaczają nasz los.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: